ARTSELENTA - tattoo & piercing - Kolczykowanie


... a piercing to czym jest?

Piercing (inaczej kolczykowanie lub przekłuwanie) to jedna z najpopularniejszych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała (np. nos, język, uszy, miejsca intymne itp.) i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych z tytanu, bioplastu, teflonu (PTFE) lub stali chirurgicznej. Ze względu na (czasem) radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała. W galerii zamieszcam moich "pacjentów" w trakcie i po przekłuciu →Ile trwa sam zabieg?

Zabieg przekłuwania trwa z reguły około dwóch-trzech minut (jeśli nie liczyc czasu potrzebnego do odpowiedniego przygotowania narzędzi). Samo przekłucie skóry trwa tylko kilka sekund - może mniej. Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skórnych (koniecznie wcześniej wysterylizowanych w autoklawie), oraz igły wenflonowej bądź specjalnej igły iniekcyjnej. Kiedy ustalimy które dokładnie miejsce ma zostać przekłute, łapie je szczypcami, następnie przebijam igłą w którą po przebiciu wkłada bezpośrednio kolczyk. Czasem zamiast igły i szczypiec używam się specjalnego pistoletu do piercingu, jednak metoda ta może być stosowana jedynie do przekłuwania miękkich części uszu (płatków ucha).Czy samo kolczykowanie niesie ze sobą jakieś niepożądane konsekwencje?

Poprawnie wykonany piercing (do tego trzeba nie tylko praktyki, ale też i wiedzy) nie niesie ze sobą praktycznie żadnych konsekwencji. Przekłucie musi być jednak wykonane według prawideł sztuki: lokalizacja, symetria, długość kolczyka i jego grubość. Jeśli jednak nie będziesz odpowiednio dbał o gojące się miejsce możesz sam sobie zrobić krzywdę. Po zabiegu u mnie każdorazowo zostaniesz poinformowany jak dbać o swój nowy kolczyk.Jakie części mojego ciała mogę u Was zakolczykować?

Do najczęściej przekłuwanych przez nas części ciała należą: uszy, nos, pępek, wargi, język, łuki brwiowe, sutki a także narządy płciowe (w tym u kobiet – wargi sromowe i okolice łechtaczki, u mężczyzn – prącie, moszna). Praktycznie ogranicza cię Twoja wyobraźnia. Zawsze chętnie doradzę przed zabiegiem. Na miejscu mam kolczyki (tytan) do wszystkich części ciała w różnych rozmiarach - dla Ciebie też napewno się znajdzie odpowiedni.Co jak mi się znudzi mój kolczyk?

Wyciągasz go i po zabawie. Pamiętaj jednak, że jest to jednak zabieg w pewnym stopniu inwazyjny więc po zarośnięciu otworu po kolczyku może powstać w jego miejscu drobna blizna. Generalnie ciało dobrze się regeneruje po wyjęciu kolczyka. Oprócz higieny nie musisz się praktycznie niczym przejmować.Gdzie mogę uzyskać odpowiedzi na inne moje pytania?

Proste: zajrzyj do zakładki "Kontakt" i pytaj a będzie Ci odpowiedziane.Menu