ARTSELENTA - tattoo & piercing - Kolczykowanie


Czym jest tatuaż?

To może zacznijmy od definicji: Tatuaż to dowolny znak graficzny na skórze powstały w wyniku trwałego wszczepienia za pomocą specjalnej igły barwnika pod skórę. Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne. W wielu kulturach mogli sobie pozwolić nań jedynie nieliczni – najczęściej plemienni wojowie. Samo słowo "tatuaż" wywodzi się właśnie od samoańskiego tatau, zapisanego przez osiemnastowiecznych podróżników. Jeśli nadal nie wiesz czym jest tatuaż zapraszamy do galerii gdzie znajdziesz ponad 1000 zdjęć moich prac →Czy to dobry pomysł udać się do dowolnego salonu na tatuowanie?

Teraz: wdech, wydech i zastanów się nad tym pytaniem. Tatuaż powinna wykonywać tylko osoba wykwalifikowana z wieloletnim doświadczeniem. Przy wyborze studia koniecznie tatuażu należy dochować staranności w sprawdzeniu kwalifikacji tatuującego, warunków higieny w studio, używanych akcesoriów (sprzęt i barwniki). Salon tatuażu powinien używać wyłącznie sprzętu jednorazowego (igieł do urządzenia nakłuwającego skórę i wprowadzającego barwniki), zaś sam zabieg powinien być przeprowadzany w zmienianych przy każdym kliencie (albo częściej jeśli zdarzy się nimi dotknąć czegoś niesterylnego) jednorazowych, chirurgicznych rękawiczkach. Istotną sprawą jest także używanie jednorazowych pojemniczków na barwnik. Oczywiste? Niby tak, jednak uczulamy, abyś zawsze upewnił się czy tak jest naprawdę.Co w przypadku gdy już zrobilem sobie tatuaż w "przypadkowym" studiu?

Jeśli zdarzyło Ci się, że do takiej sytuacji już doszło i nie jesteś zadowolony/a z efektu końcowego istnieje możliwość wykonania tzw. cover-up'u. Pamiętaj jednak, że aby skutecznie pokryć stary tatuaż trzeba już nielada doświadczenia i wyobraźni. Niestety często spotykamy się z takim sytuacjami, że po kimś kończymy lub całkowicie pokrywamy tatuaż. Przed wykonaniem cover-up'u praktycznie konieczne jest pojawianie się u nas w studiu aby porozmawiać na temat oczekiwanych efektów i aby Wujek Artur mógł się przygotować do sesji mając w mózgu już jakieś pojęcie z czym się będzie musiał zmierzyć. Zapraszamy do galerii Cover-Up aby zobaczyć "metamorfozy".Czy tatuaż jest na zawsze?

Tatuaż jest na zawsze. Dlatego przed zabiegiem najlepiej poradzić się tatuatora, w których miejscach najlepiej wykonać tatuaż i jaki jego rozmiar będzie najodpowidzniejszy. To chyba najważniejsza, po dośwadczeniu i talencie plastycznym, cecha dobrego tatuatora - wie co dzieje się z tatuażem podczas jego "życia na Twojej skórze" czy chociażby podczas Twoich ruchach. Zdradzimy Ci też drobny sekret. NIE ISTNIEJE jeszcze żadna realna możliwość wykonania tzw. tatuażu "czasowego" np. utrzymującego się ok. miesiąca, roku czy trzy lat. Od zaprzyjaźnionej pani w swoim salonie fryzjerskim lub kosmetycznym pewnie słyszałeś/aś, że jest to możliwe i barwniki po pewnym czasie wchłaniają się lub schodzą. Wzory najczęściej rozmazują się tworząć niewyraźną plamę lub po wzorze pozostaje zabliźnione miejsce.Gdzie mogę uzyskać odpowiedzi na inne moje pytania?

Proste: zajrzyj do zakładki "Kontakt" i pytaj a będzie Ci odpowiedziane.

Menu